لوله کشی آب ساختمان ، لوله کشی ساختمان فوری

لوله کشی آب ساختمان

اطلاعات تماس نشت یاب کار

مرکز تهران: 88538317
شرق تهران: 77592150
شمال تهران: 22618726
ساعات کاری: 24 ساعته
آدرس: تهران، شریعتی بالاتر از پل صدر پلاک 1884

لوله کشی آب ساختمان در تهران به صورت شبانه روزی و در سریع ترین زمان کارشناسان ما به محل شما اعزام خواهند شد.

لوله کشی آب ساختمان به دو دسته مجزا تقسیم بندی میشود:

 لوله کشی فاضلاب که مربوط به پسماندهای ساختمان است و دیگری لوله کشی آب سرد و گرم که آب شرب ساختمان را تامین میکند.

برای لوله کشی آب سرد و گرم باید اصولی را رعایت کرد که بعدا دچار گرفتگی و نشت کردن به دلیل شیب نامناسب و یا هر دلیل دیگری نشود.

لوله کشی ساختمان اگر بطور اصولی و صحیح انجام شود می تواند مزایای زیادی همچون، صرفه جویی در وقت و صرفه جویی در هزینه و پرداخت نکردن مبلغ های اضافی برای تعمیر و جابجایی لوله ها و…

قبل از انجام لوله کشی بهتر است دو فاکتور مهم را بررسی کرد : فشار آب و میزان مصرف که با توجه به این دو جنس لوله ها و وزن و اندازه را مشخص میکنیم.

فشار آب در سیستم لوله کشی تاثیر زیادی دارد زیرا اگر فشار آب کم باشد باید برای تنظیم نمودن فشار آب کارهایی را انجام داد مانند:

توزیع آب با مخزن و یا منبعی که تحت فشار است

پخش آب با بوستر پمپ

پخش آب با مخزن ثقلی

مراحل لوله کشی ساختمان

قدم اول: رسم نقشه و یا پلان کار لوله کشی

که بر اساس تعداد طبقات و آبرسانی صحیح پلان کشیده شده و بعد محاسبات اقدام به تهیه ابزار آلات نمود.

قدم دوم : لوله ساختمان

ابتدا لوله کشی رایزر را به دقیق ترین و بهترین شکل انجام داده و بعد لوله کشی های طبقه اول را از رایزرها جدا میکنیم.

قدم سوم : انشعابات برای مصرف کننده

باید انشعابات را برای مصرف کننده در ارتفاع استاندارد اجرا کنیم.

قدم چهارم: کشیدن لوله برای طبقات بعدی میکنیم.

قدم پنجم : اتصالات فیتینگ

در پوشش هایی که برای لوله ها در نظر گرفته بودیم بازکرده و بوسیله فیتینگ و مهره و یا ابزارآلات دیگر آنها را به یکدیگر متصل میکنیم.

قدم ششم: چک کردن و بازدید نهایی

بعداز بازدید و اطمینان از مسدود بودن همه آنها آب شهری را از پایین ترین در پوش وارد میکنیم.

قدم هفتم : هواگیری

با شل کردن یک به یک درپوش ها هواگیری میکنیم بطوری که تمام انشعاب ها هواگیری بشوند و بعد از اتمام کار دوباره همه درپوش ها را میبندیم.

قدم هشتم : پایان کار

کار ما تمام شده و فقط کافیست تست و بازدید نهایی را انجام دهیم تا مشکلی نباشد.

برای لوله کشی آب از چه لوله ای انجام شوند:

لوله های گالوانیزه: در این نوع از لوله اندازه گیری دقیق اهمیت فراوانی دارد. زیرا لوله های گالوانیزه انعطاف پذیری لوله های پلیمری و پلاستیکی را ندارد و اگر اشتباهی در اندازه گیری رخ بدهد باعث خسارت های جبران ناپذیر و باعث پرتی و دور انداختن قطعات لوله می شود.

لوله های پلیمری و پلاستیکی: این نوع لوله ها در لوله کشی ها انعطاف پذیری بیشتری دارند بهم دلیل کار با آن برای لوله کش راحتتر است. در انجام لوله کشی این لوله ها باید آب قطع باشد زیرا جریان آب باعث میشود که به دستگاههای اتو که با حرارت کار می کنند آسیب برسد و درست عمل نکنند.

سیـــفون

سیفون ها از اعضای مهم در لوله کشی ساختمان می باشند سیفون و یا شترگلو به نحوی عمل می کند که حشرات موذی و گازهای بدبو را به دام می اندازد ولی برای اینکه سیفون بدرستی کار کند باید صحیح نصب شود.

در کنار سیفون ابزار های دیگری همچون ونت و یا پرکن سیفون وجود دارد ، ونت هوای داخل سیفون را بیرون برده و باعث تعادل فشار در سیفون می شود. پرکن سیفون کاربردهایی دارد مانند اینکه ممکن است آب داخل سیفون خشک شود.

این امر موجب باز شدن راه حشرات موذی و گازهای فاضلاب بشود پرکن وظیفه دارد با اتصال به آب سرد بصورت خودکار آب سرد را به داخل سیفون برده و دائم مقداری آب در آن باشد که از این قبیل موارد جلوگیری کند.

لوله کشی فاضلاب ساختمان

لوله کشی فاضلاب از مهم ترین کارهای ساختمان می باشد که اگر به درستی انجام نشود باعث خسارت به لوله ها و ساختمان شده ممکن است جبران ناپذیر باشد.

نکاتی درباره لوله کشی فاضلاب

 1. مراقبت از لوله ها در مقابل مصالح ساختمانی

باید از لوله های فاضلاب و لوله های دیگر در ساختمان های درحال ساخت مراقبت کنیم تا آسیب نبینند، با قرار داد کارتن و مقوا در زیر لوله ها از آسیب آن ها جلوگیری کنیم.

بعد از تست مهندس ناظر مسیر لوله های فاضلاب را با ملات سبک پرکنیم تا لوله ها آسیب نبینند.

 1. مراقبت از لوله در مقابل نور خورشید

لوله های پلیمری اگر در نور مستقیم خورشید باشند آسیب میبینند بهم دلیل باید با عایق بپوشانیم.

 1. جلوگیری از یخ زدگی و ترکیدگی لوله

اگر لوله کشی در فصل سرما انجام می شود ممکن است دچار ترکیدگی و یخ زدگی بشوند پس باید بعد تست نهایی آب داخل تمام لوله ها را تخلیه کنند و یا از آب نمک استفاده کنند که اگر آبی داخل آن ماند کمتر دچار یخ زدگی شوند.

سیستم لوله کشی پکیج و شوفاژ

سیستم پکیج برای کار نیاز به لوله کشی دارد این سیستم برای اینکه بدرستی کار کند باید به نحوی صحیح لوله کشی انجام شود در غیر این صورت پکیج کارایی مفیدی نخواهد داشت و به تعمیرکار شوفاژ پیدا خواهید کرد.

انواع لوله کشی پکیج

لوله کشی باز و لوله کشی بسته

در سیستم لوله کشی باز آب بسمت یک مخزن می رود که به هوای آزاد باز می شود.

در سیستم بسته آب با هوای آزاد ارتباط ندارد ولی منبع انبساط آن ها و سطح آب به مقدار کمی با هوای آزاد ارتباط دارد و سیستم گردش آب در لوله کشی شوفاژ بصورت اختیاری و اجباری انجام می شود.

لوله مناسب برای لوله کشی شوفاژ

لوله های 5 لایه به دلیل راحتی و انعطاف پذیری خوب برای لوله کشی روکار مناسب بوده  و بخاطر 5 لایه بودن(دولایه چسب،دولایه پلیمر و یک لایه آلومینیوم) عایق حرارتی خوبی بوده و در برابر دمای 90 درجه آب مقاومت می کند.

لوله های پلیمری یا همان لوله های سفید با هزینه کمتر برای لوله کشی روکار گزینه بسیار خوبی می باشد.خصوصیت خوب این لوله ها قابلیت انعطاف پذیری و راحتی در لوله کشی آب ساختمان در کناره ها می باشد.با  استفاده از این لوله ها با وقت کم و کمترین خرابی و هزینه مناسب  می توان سیستم آبرسانی را بروز کرد.

کلمات کلیدی سئو سایت: لوله کشی ساختمان,قیمت لوله کشی ساختمان,لوله کشی آب ساختمان در تهران

دیدگاه ها

4 دیدگاه ها

 • سلام لوله کشی اولیه ساختمان ما کاملاً اصولی صورت گرفت، امکانش هست که باز هم لوله ها نشتی پیدا کنند؟

  • سلام کاربر گرامی
   بله امکان ترکیدگی لوله و نشتی آن وجود دارد، اما این امکان بسیار کم است، مثلا گیر کردن شی بزرگ و سخت در لوله ها باعث ترکیدگی آنها میشود و همچنین فشار آب و گرم و سرد شدن آب هم در نشتی لوله ها نقش دارد.

  • سلام دوست عزیز قیمت لوله کشی بعد از بررسی ساختمان به شما اعلام میشود که میتوانید برای اطلاعات بیشتر و هماهنگی ها با شماره های ما که در سایت نشت یاب کار قرار دارد تماس بگیرید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با نشت یاب کار