آموزش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

با دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چطور کار کنیم؟

ترکیدگی لوله یکی از مشکلات ساختمان محسوب می شود که شاید شما هم با آن مواجه شده باشید، مسئله ترکیدگی لوله در قدیم بسیار عذاب آور بود به این دلیل که باعث اتلاف وقت و هزینه های بسیار زیادی میشد، اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاه هایی طراحی شده اند که با استفاده از آنها محل دقیق نشتی و ترکیدگی لوله با کمترین خطا پیدا می شود در ادامه به آموزش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه میپردازیم.

دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و دیگر نیازی نیست که تمام خانه را برای پیدا کردن نشتی لوله و یا لوله ترکیدگی بکنید و آخر هم مکان دقیق را پیدا نکنید، چون هم باعث هزینه های اضافی برایتان می شود و هم زمانتان درگیر کندن و ساختن خرابی ها می شود پس حتماً آموزش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه با دقت بخوانید.

آموزش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
آموزش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

دستگاه های نشت یاب یک فرستنده و یک گیرنده امواج دارند که این گیرنده و فرستنده داخل یک محفظه ای که شکل کپسول است قرار دارد که این کپسول ها باید به مکان مورد نظر هدایت شوند تا فرستنده نقطه مورد نظر نشت را شناسایی کند، این کار با روش های خاص کامپیوتری توسط دستگاه نشت یاب می تواند ترک و نشتی داخل لوله را مشخص کند میخواید بیشتر بدانید پس آموزش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه را تا انتها دنبال کنید.

انواع دستگاه های تشخیص ترکیدگی کدامند؟

همچنین در ادامه آموزش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه به این مورد میپردازیم که دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله 5 نوع مختلف دارند که هر کدام برای کاری و یا محیطی مناسب است:

  1. دستگاه نشت یاب آکوستیک آنالوگ
  2. دستگاه نشت یاب آکوستیک دیجیتال
  3. دستگاه نشت یاب نویز کوریلیتور
  4. دستگاه نشت یاب رادیویی دیجیتال
  5. دستگاه نشت یاب تزریق گاز

هر کدام از دستگاه های نشت یابی گفته شده چگونه عمل می کنند

دستگاه اولی گفته شد یعنی آکوستیک آنالوگ یکی از پر طرفدار ترین دستگاه های نشت یابی شناخته شده است که  کار با آن بسیار ساده است و از یک عقربه بسیار حساس که به فرکانس حساس استت تشکیل شده است و همچنین مناسب برای استفاده در محیط های خلوت و بی سر و صدا است.

دقیق ترین دستگاهی که می تواند وجود داشته باشد نوع دوم است که آکوستیک دیجیتال نام دارد که میتواند با دقت بالا محل نشتی را بدون پارازیت دریافت و پیدا کند، به همین دلیل از این دستگاه در محل های پر سر و صدا میتوان استفاده کرد.

دستگاهی که در تمامی شرایط محیطی قادر به تشخیص محل ترکیدگی و نشتی است، سومین دستگاه در لیست میباشد که نویز کوریلیتور نام دارد، دقت این دستگاه سیستم پردازشی دیجیتال بسیار بالا است و همچنین این پردازشگر میتواند تمامی نوسانات و پارازیت ها را حذف کند و این نشان دهنده ی دقت بالای این دستگاه میباشد، پس در هر شرایط مختلفی میتوان از این دستگاه برای نشت یابی استفاده نمود.

آموزش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
آموزش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

نشت یاب رادیویی دیجیتال یا همان لاگر مناسب برای تشخیص نشتی در اعماق و مناطق وسیع است که حتی می تواند میزان نشتی را هم نشان دهد، این دستگاه سیسستم آنالیز کننده رادیویی دارد و نشت یاب با این دستگاه بر روی شیر خط های آب قرار می گیرد تا کمترین میزان نویز را دریافت کند.

دستگاه آخر که دستگاه نشت یاب تزریق گاز نام دارد، یک محصول جدید است که می تواند کمترین نشتی را تشخیص دهد، یک گاز بی اثر را درون لوله ها تزریق میکنند تا محل نشتی آب را پیدا کند این موارد تنها نکاتی در رابطه با آموزش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه می باشد که در آینده این آموزش آپدیت خواهد شد.

آموزش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

نشت یابی لوله با دستگاه مطمئن و بی دردسر

در صورتیکه منزل شما دچار ترکیدگی لوله شده و نمی دانید این ترکیدگی از کجاست دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله به شما کمک شایانی می کند اگر دستگاه را خودتان دارید از آموزش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه بهره ببرید و در غیر اینصورت با شرکت های نشت یابی لوله تماس بگیرید که ما در اینجا نشت یاب کار و خدمات ساختمانی پارسیان را معرفی میکنیم برای ورود به صفحه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه خدمات ساختمانی پارسیان اینجا کلیک کنید و برای ورود به صفحه نشت یابی لوله با دستگاه نشت یاب کار اینجا کلیک کنید.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *