کاشی کاری،موازییک کاری،سرامیک

کاشی کاری

تاریخچه: کاشی کاری یکی از زیبا ترین و چشم نواز ترین هنر هاست که از دیر باز تا کنون طرفدارن زیادی داشته و هر روزه با پیشرفت و تغیراتی نوین به حد کمال خود رسیده است.

 شروع اصلی هنر کاشی کاری از زمان بعد از اسلام در ایران رواج گستر ده ای پیدا کرد .به گونه ای که هر مسجد مکان و محیطی از این هنر زیبا بی دریغ نماند . اما اکثرا مساجد از زیباترین نوع کاشی کاری بهره مند بود.

از کاشی کاری در گذشته برای زیبا و دل انگیز کردن مساجد بیشتر استفاده میشد طوری که آثار آن امروزه در مساجد و آثار باستانی اسلامی اصفهان شیراز و دیگر شهر ها به خوبی پیداست.

کاشی کاران در گذشته به قدری به این هنر توجه میکردند و در صدد پیشرفت و توسعه و ترکیب روش های جدید با این هنر بودند.  این تلاش برای ترکیب روش های گوناگون در صنعت کاشی کاری را در تعدادی از مساجد مانند مسجد کبود در خراسان رضوی در شهر کلات نادر به عینه میتوان دید.

در کاشی کاری های این مسجد برروی کاشی ها رنگ و ترکیبی از فیروزه مشاهده می کنید و علت نامگذاری این مسجد نیز به دلیل رنگ همین کاشی های فیروزه ایست.

  البته امروزه نیز از هنرکاشی کاری در مساجد نیز استفاده میگردد. اما  امروزه کاشی کاری در مکان های بیشتری استفاده میشود مانند استخر ها ؛ حمام ها و سرویس های بهداشتی و آشپزخانه ها و..

کاشی کاری،موازییک کاری،سرامیک
کاشی کاری،موازییک کاری،سرامیک

موزاییک کاری

موزاییک یک از بهترین گزینه ها برای استفاده در محوطه سازیست و  به دلیل قیمت مناسب آن نسبت به دیگر کف پوش ها مورد توجه اکثریت مردم قرار گرفته . موزاییک علاوه بر قیمت مناسب به دلیل تنوع در طرح ها و رنگ ،  انتخاب مردم شده است . از موزاییک در مکان هایی مانند کف حیاط ،پارکینگ منازل ، پیاده رو ها و …. استفاده میشود .

در مکان هایی با مساحت زیاد که استفاده از سرامیک ها و دیگر کف پوش ها مقرون به صرفه نیست استفاده از موزاییک بهترین گزینه برای مسطح کردن مکان مورد نظر است.

سرامیک

می توان گفت سرامیک ها همان کاشی ها در ابعادی بزرگ هستند که کارایی آنها با کاشی متفاوت است . سرامیک ها ابعادی بزرگتر از کاشی ها دارند و در طرح ها و رنگ های مختلف و در انواع لعابدار و بدون لعاب  هستند .

سرامیک یکی از مهمترین نیاز های صنعت ساختمان سازیست به گونه ای که  در هر مکان از ساختمان از سرامیک استفاده می شود وتقریبا  همه جا سرامیک به چشم میخورد .

کف منازل ،کف فروشگاه ها و مغازه ها کف سالن ها رستوران ها تالار ها  و هر مکان دیگری ازسرامیک استفاده می گردد.

روش های نصب کاشی سرامیک و موزاییک : در تمامی این ها  روش  نصب تقریبا یکسان است . فقط در کاشی کاری حساسیت و ظرافت کار بالاست چرا که علاموه بر اینکه  ابعاد کاشی ها کوچک است و حتی کاشی در اندازه های یک بند انگشت نیز هست؛ احکثر کاشی دارای نقاشی و طرحی بر خود هستند که هنگام نصب کاشی ها باید توجه کرد که آسیبی نبینند .

در سرامیک کاری به دلیل بزرگ بودن ابعاد سرامیک ها مسطح و صاف قرار گرفتن سرامیک حائز اهمیت است و در موزاییک کاری نصب به نسبت کاشی و سرامیک هم آسان تر بوده و هم حساسیت کمتری دارد.

با نشت یاب کار همراه باشید.

تماس با نشت یاب کار