لوله باز کنی

لوله باز کنی

لوله باز کنی

گاهی اوقات ممکن است لوله فاضلاب دچار گرفتگی شود و مشکلات فراوانی را به وجود آورد.

علل گرفتگی لوله:

رسوب

ریختن آشغال

نقص در سیستم لوله کشی فاضلاب و…

ممکن است لوله فاضلاب،روشویی،حمام و یا … دچارگرفتگی شود که روش باز کردن هر کدام با دیگری متفاوت است.

باز کردن لوله فاضلاب یکی از کارهای سختی ست که حتما می بایست با ابزار و وسایل مخصوص اینکاررا انجام داد تا علاوه بر رفع سریع آن به منزلتان آسیب نزند و دچار آلودگی نشود.

روش ها و مواد مختلف برای باز کردن لوله چیست؟

1-اسید

2-پودر لوله باز کن

3-فنر لوله باز کن

4-ابزار خانگی لوله باز کن(چاه باز کن دستی یا تلمبه دستی)

5-لوله بازکن های شیمیایی

6-دستگاه تراکم هوا با قدرت بالا

پس اگر لوله فاضلاب منزلتان گرفت می توانید با یکی از روش های بالا آن را باز کنید اما این کار فقط وقتی موثر خواهد بود که گرفتگی یک گرفتگی جزیی بوده و لوله با آشغال ، رسوبات و مواد دیگر بسته نشده باشد . همچنین چون این مواد بمرور باعث خرابی لوله ها میگردد پس  حتما باید از دستگاه ها ی لوله باز کنی استفاده نمایید.

مضرات استفاده از اسید و مواد شیمیایی:

این مواد چون اسیدی بوده و برای باز کردن گرفتی لوله استفاده می‌شود برای سلامت انسان بسیار خطرناک هستند  ازاین‌رو می‌بایست هنگام استفاده از آن‌ها دقت لازم را داشته باشید تا باپوست شما برخورد نکند و گازهای متصاعد شده از آن به شما آسیب وارد نکند.

استفاده مکرر از این محلول پوسیدگی لوله ها را در بر دارد .به مرور باعث از بین رفتن لوله ها میشود .وشما مجبورید که برای تعمیرات لوله ها هزینه ی زیادی پرداخت کنید .همیشه بهترین راه حل نیست .این محلول ها به شدت سمی هستند وزمان استفاده از آن گازهای زیادی تولید میکنند.

نکات لازم در حین استفاده:

 • از دستکش استفاده نمایید
 • ماسک بزنید
 • پنجره‌ها و فن را روشن نمایید

توجه:این مواد را درجایی ایمن و دور از دسترس کودکان قرار دهید.

دستگاه ژنراتور لوله‌ بازکنی چیست؟؟؟؟

این دستگاه وسیله ایست که با یک فنر منعطف تمام گرفتگی سخت لوله را باز می‌کند و دیگر آن خطرات و مضرات استفاده از مواد خطرناک شیمیایی را ندارد و در اختیار شرکت‌های لوله‌بازکنی بوده که برای استفاده حتماً باید با ما تماس بگیرید تا نیروی خودراا به محل اعزام نماییم.

این دستگاه  دارای یک مدل قدیمی و یک مدل جدید است.

مدل قدیمی بااتصال یک فنر بلند به سر دریل فنر را می‌چرخاندند و با این کار مسیر لوله را از مواد زائد و آشغال تمیز می‌کردند که مشکلات فراوانی ازجمله برخورد شدید فنر به اطراف و کثیفی فراوانی را به همراه داشت.

اما در مدل جدید این اتفاق نمی‌افتد و همه‌چیز تحت کنترل هست و سرعت چرخش توسط دستگاه تنظیم می‌گردد.

اما چرا باید از این دستگاه جدید برای باز کردن لوله استفاده کنیم:

 این دستگاه  می‌تواند گرفتگی‌های سخت را نیز باز کند ،کار آسان و سریع پیش می‌رود،دارای فنر قابل‌انعطاف،دارای چندین مدل سر فنراست و همچنین برخلاف روش دریل چون فنر با دست برخورد ندارد ایمنی بالایی دارد.

روش کار:

برای باز کردن لوله فاضلاب با دستگاه حتماً می‌بایست یک کارشناس فنی و باتجربه به محل اعزام شود.

ابتدا دستگاه را به برق وصل کرده سپس فنر را وارد لوله فاضلاب کنید تا جایی که سر فنر به محل گرفتگی برسد و دستگاه را روشن نمایید آرام فنر را بیشتر به داخل فشار دهید تا گرفتی تا کاملاً رفع شود سپس آب بریزید تا آشغال و روات درون لوله باقی نمانند و دوباره دچار گرفتگی شود.

کلمات کلیدی سئو سایت: لوله بازکنی,هزینه لوله بازکنی,لوله باز کنی ارزان,لوله باز کنی در تهران

آخرین دیدگاه‌ها

  بایگانی‌ها

   دسته‌ها

   • هیچ دسته‌ای پیدا نشد